34 Views

U organizaciji HKDŠ održan je Kup Hrvatske pod nazivom CRO CUP 10 MEMORIJAL DR. ZVONKO KREČAK.

Turnir je imao međunarodni karakter sa 13 sudionika, uz domaće igrače nastupili su šahovski prijatelji i renomirani dopisni šahisti iz Slovenije i Srbije, a  poseban gost bio je Kenvicito Powers Jn. sa Guama, egzotičnog otoka u zapadnom Tihom oceanu koji u posljednje vrijeme bilježi stalne nastupe za naše ekipe u prijateljskim međunarodnim natjecanjima.

Igre na turniru započele su 1.03.2022. a zadnja partija završena je 8.10. 2023. Sudio je (bez primjedbi) IA Milen Petrov iz Bugarske.

Konačnu tablicu sa svim odigranim partijama možete vidjeti na linku:

https://www.iccf.com/event?id=96820

Nakon zanimljive borbe pobjedu je odnesao naš član CCM Boris Hržina kojem ovim putem upućujemo najljepše čestitke!

U kratkom osvrtu pobjednik turnira ističe: “Što se tiče osvrta na turnir vidljivo je iz rezultata, samo 4 pobjede, da je turnir bio vrlo izjednačen. Objaviti možete moju pobjedničku partiju protiv Leben Dušana jer sam imao inicijativu cijelu partiju. U 37. potezu mi je Dušan nudio remi ali sam odbio jer sam mislio da mogu možda postignuti i više. To se pokazalo ispravnim jer je pogriješio u 38 potezu i više nije bilo povratka. ”

U nastavku donosimo partiju koja je odlučila u pobjedniku turnira:

Hržina Boris vs Leben Dušan 1:0 D30

 

Skip to content